ZARZĄDZENIE Nr 07/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach z dnia 6 maja 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Zaprojektuj swoją maseczkę

Z wielką radością informujemy, że mamy laureatów w konkursie Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie "Zaprojektuj swoją maseczkę".

KATEGORIA III – KLASY 4-6

III MIEJSCE

Wiktoria Sadowska, kl. 4a

KATEGORIA IV – KLASY 7-8

II MIEJSCE

Daniel Pietruszewsk, kl. 7c

Wojciech Wolański, kl. 7c

III MIEJSCE

Wiktoria Szczurowska, kl. 7c

WYRÓŻNIENIE

Weronika Protasiuk, kl. 7c

Gratulujemy kreatywności, zaangażowania i efektów.

Zapraszamy wszystkie dzieci w imieniu Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach do obejrzenia
w niedzielę, 10 maja od godz. 12:00 nagrania spektaklu Bajkowe Siedlce. Nasza mała ojczyzna w wykonaniu aktorów Teatru Es. Nagranie spektaklu dostępne będzie na kanale Youtube CKiS oraz na stronach: www.ckis.siedlce.pl i www.facebook.com/ckis.siedlce do poniedziałku, 11 maja do godz. 20:00.

Spektakl skierowany jest do najmłodszych Widzów i jest swoistą wędrówką po Siedlcach. Przewodnikami po mieście są dwaj główni bohaterowie: Kot Bruno oraz Atanazy, którzy podczas swej wyprawy opisują historię miasta
i zmian jakie się w nim dokonały w ostatnich latach. Fabuła jest pełna niespodzianek, interakcji z widzami, wzbogacona piosenkami i niespodziewanymi zwrotami akcji. Spektakl to lekcja lokalnego patriotyzmu Bo każdy szuka swojego miejsca na ziemi...

Życzę miłego oglądania Monika Kaźmierczak

KOLOROWE WIATRAKI

„Jeden wiatr  - w polu wiał,

Drugi wiatr – w sadzie grał”…

                           (Julian Tuwim)

Dzieci z klasy 1 b wykonały kolorowe wiatraki i szukały wiatru: na balkonie, na podwórku i w domu.

Dzień Straży Pożarnej i Dzień Strażaka

4 maja

W większości krajów europejskich, tradycyjnie od ponad 150 lat w Dzień św. Floriana, obchodzony jest: Dzień Straży Pożarnej i Dzień Strażaka.

Dzieci z klasy 1b omawiając lekturę  pt. „Jak Wojtek został strażakiem” wykonały piękne prace plastyczne.

Zdalne nauczanie

Pomimo niecodziennych warunków nauki i pracy, dzieci wraz z rodzicami angażują się wzorowo w zdalny tryb nauczania, prezentując  wykonane w domu rysunki, prace techniczne.

Galeria klasa 1b

 DRZEWA LIŚCIASTE I DRZEWA IGLASTE

Dzień Flagi

Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym zapraszamy do obejrzenia montażu stworzonego ze zdjęć przesłanych przez naszych uczniów w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego klas 4-8.


Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkolnym projekcie, w którym zostali poproszeni o przesłanie zdjęcia z flagą Polski.  Przedstawiamy otrzymane fotografie i bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Piosenka na zły czas

Z tęsknoty za normalnością, działaniami artystycznymi, kontaktami międzyludzkimi i we współpracy: Niny Omelańczuk - uczennicy klasy 5c, Jakuba Uziębło - absolwenta naszej szkoły, Iwony Moskwiak oraz Małgorzaty Lewtak - nauczycielek, powstał ten utwór.

Mam nadzieję, że przyjmiecie go z życzliwością :)

Kartka dla...

Zakończyliśmy akcję SU kl. 4 - 8 "Kartka dla...". Przypominamy, że polegała ona na przygotowaniu podziękowań dla osób, dzięki którym nasze obecne życie ma namiastkę normalności. Oczywiście adresatem większości kartek byli pracownicy służb medycznych, ale zdarzały się wyjątki.

Bardzo dziękujemy za wszystkie piękne, często wzruszające prace. Szczególne podziękowania dla najmłodszych uczestniczek - Amelki Biernackiej z kl. 2b i Zuzi z kl. 2d.

Agnieszka Balas, Iwona Moskwiak

Konstytucja 3 maja

Hymn do miłości Ojczyzny

Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.
Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny,
Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe,
Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

Ignacy Krasicki

        Zbliża się kolejna rocznica ogłoszenia Konstytucji 3 maja.

Ustawa Rządowa uchwalona w 1791 r. była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. Jej przygotowanie przypadło na dramatyczny okres w naszych dziejach, kiedy wewnętrzna słabość i obce zagrożenie prowadziły do upadku Rzeczypospolitej. Patrioci polscy sądzili, że tylko ustrojowe zmiany mogą wzmocnić kraj, odsunąć od ojczyzny niebezpieczeństwo całkowitej utraty niepodległości. Realizacji tego wielkiego dzieła podjął się sejm polski, zwany w historii Wielkim lub Czteroletnim. W pamiętnej trzeciomajowej sesji sejmowej uczestniczyło 182 posłów. „Ustawa Rządowa”, tak brzmiała bowiem oficjalna nazwa konstytucji, została przyjęta. Uroczyste Te Deum w katedrze św. Jana obwieściło dokonanie dzieła, w którym twórcy upatrywali ratunek i wielką szansę dla kraju. Dał temu wyraz sam Stanisław August, pisząc: „Jedynym środkiem zapobieżenia nowemu rozbiorowi lub co najmniej nowemu ujarzmieniu było zrobienie tego, cośmy właśnie zro bili.”

Jan Matejko Konstytucja 3 maja 1791 r.

TRADYCYJNY STÓŁ WIELKANOCNY

W kwietniu odbył się konkurs TRADYCYJNY STÓŁ WIELKANOCNY.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów.

Celem konkursu było kultywowanie oraz podtrzymywanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Oto najpiękniejsze zdjęcia
naszych stołów wielkanocnych

 

Światowy Dzień Służby Zdrowia

Chyba nie ma Polaka, który nie miałby  wśród znajomych  lekarza, pielęgniarki, ratownika, laboranta, farmaceuty, czy pracownika personelu pomocniczego... i każdego dnia nie łączyłby się z nim myślami...

 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Służby Zdrowia. W tym roku to święto miało szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią. Chcemy im za to dziękować. Stąd klasa II d pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Łasisz odpowiedziała na  apel największych polskich mediów, by  stanąć w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę. #BrawaDlaWas.

Wdzięczność jest piękną cechą, która się przydaje w życiu...