W piątek 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Klasa 4 b, wraz z opiekunami p. Joanną Celińską i p. Justyną Seredzińską, przygotowała nagranie z okazji tego święta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim. Ale to jeszcze nie koniec obchodów, ponieważ w najbliższy poniedziałek odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 4-8, którego organizatorem jest p. Joanna Celińska i p. Justyna Seredzińska.

link do nagrania:

https://fb.watch/cDg1pjna-d/

25 kwietnia odbyły się przesłuchania w kategorii piosenka XXVI Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Jury w składzie: Bożena Daukszo, Katarzyna Mikulicz, Robert Protasewicz wyłoniło laureatów, wśród których nie zabrakło naszych reprezentantów. II miejsce w kategorii klas 1-4 zajęła Natasza Sienica (op. p. A. Krusińska), a w kategorii klas 5-8 wyróżnienie otrzymał zespół "Impuls" w składzie: Antonina Chojecka, Kinga Mikiewicz, Nina Omelańczuk i Krzysztof Mąsior (op. p. Iwona Moskwiak).

Naszych wokalistów będziemy mogli posłuchać podczas koncertu finałowego 27 maja (piątek) o godz. 17:00 na Skwerze przy fontannie, ul. Pułaskiego 6.

Serdeczne gratulacje!

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8 b Jakub Wysokiński został laureatem  XXVII edycji Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Kuba uzyskał aż 94% punktów. Jest to wspaniały wynik. Serdecznie gratulujemy. Uczeń przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem p. Małgorzaty Woźnicy.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  pt. „Pisanki, baranki i inne ozdoby wielkanocne” >>>

24 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie odbyło się wręczenie nagród laureatom V Walentynkowego Festiwalu Piosenki Miłosnej. Wcześniej młodzi wokaliści, w tym reprezentanci naszej szkoły: Nina Omelańczuk, Iga Daniluk i Krzysztof Mąsior, wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez Szymona Wydrę, a następnie mogli posłuchać jego koncertu.

Zdjęcia p. Anna Mąsior

Z radością informujemy, że w  II Międzyszkolnym Konkursie Projektowania Ubioru pod hasłem „Moda w stylu eko” laureatkami zostały przedstawicielki naszej szkoły. 2. miejsce zajęła Angelika Szysz (pokonała ją uczestniczka z Wierzbna), 3. miejsce Dominika Szostek, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Szalej.

Przypominamy, że konkurs organizowany był dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie ubioru z produktów ekologicznych lub podlegających recyklingowi. Stroje oceniali m.in. p. Mariola Zaczyńska, dziennikarka Tygodnika Siedleckiego, przewodnicząca  komisji konkursowej oraz p. Wojciech Słaby, Prezes zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan.

Nagrody zostaną wręczone podczas Dnia Otwartego ZSP nr 5 13.05.2022 r. Joanna Celińska, Iwona Moskwiak zdjęcie ze strony organizatora: https://zsp5.edu.pl/?p=3764

STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA SIEDLCE ZA I OKRES ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Z przyjemnością informujemy, że 56 uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych Stypendiami Prezydenta Miasta Siedlce. To zaszczytne wyróżnienie – za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe na szczeblu regionalnym lub wyższym  uzyskali:

stypendia I stopnia:  Olgierd Baran, Krystian Baranek, Aleksandra Bazan, Paula Chmielewska, Nina Duczek, Julia Gębicka, Dawid Jaczewski, Michał Jaczewski, Dominika Kisielińska, Krystian Kloge, Piotr Kowal, Zuzanna Krassowska, Szymon Lociński, Krzysztof Mąsior, Amadeusz Michalak, Amelia Mucha, Izabela Naumiuk, Wiktoria Niedziółka, Karol Nowacki, Łukasz Obrępalski, Lena Olszewska, Alicja Pawlusiewicz, Grzegorz Piesio, Maciej Pszczółkowski, Martyna Rojek, Emilia Rytel, Natalia Sandurska, Mikołaj Sikorski, Aleksandra Skolimowska, Maria Smuniewska, Julia Syczuk, Michał Szczurowski, Aleksandra Turyk, Michał Wrona, Jakub Wysokiński.

stypendia II stopnia:

Amelia Biernacka, Antonina Chojecka, Iga Daniluk, Eliza Domańska, Alicja Drzewiecka, Krzysztof Drzewiecki, Zofia Gołąbek, Nikola Gorzkowska, Cyprian Karwowski, Julia Kowalina, Wiktoria Krasuska, Gabriel Lemieszek, Karolina Mackiewicz, Kinga Mikiewicz, Maria Naumiuk, Nina Omelańczuk, Nina Orzeszek, Zuzanna Radzikowska, Mateusz Salach, Karol Szkopek, Natalia Wolanin.

Gratulujemy nagrodzonym Uczniom oraz ich Rodzicom.

Informujemy, że stypendia zostały przekazane na wskazany we wniosku rachunek bankowy, zgodnie z wolą rodziców/opiekunów ucznia.

miodziooNasi  młodzi wokaliści są w trakcie realizacji projektu muzycznego "Miodzio". Współpracują w nim z grupą bębniarską "Kelele"działającą przy Galerii Kultura w Siedlcach. Nagrania to drugi etap przedsięwzięcia, a efekt będziemy mogli obejrzeć na początku czerwca. Nad realizacją projektu czuwają instruktorzy: Iwona Moskwiak i Mariusz Dmowski.

Zapraszam do obejrzenia najnowszego wydania wiadomości TV 11. Niestety podczas redakcji tekstu popełniłam błąd, za który bardzo przepraszam - w pokazie mody wiosennej wzięły udział nauczycielki: p. Agnieszka Balas i p. Małgorzata Lewtak.

I. Moskwiak

Z okazji 17 rocznicy śmierci naszego Patrona - Jana Pawła II przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny oparty na fragmentach dramatu "Przed sklepem jubilera". Jest to utwór autorstwa Karola Wojtyły, który w podtytule został zatytułowany: Medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat. To historia trzech par, które przeżywają różne momenty na drodze rozwoju miłości. W naszej improwizacji skupiliśmy się na opowieści Anny, która opowiada o pęknięciu, jakie zaczęło dotykać jej miłość do Stefana. Bohaterka dochodzi do momentu, że chce sprzedać ślubne obrączki. Od tego pomysłu odwodzi ją nieznajomy, który wskazuje na Oblubieńca, jako źródło trwałej miłości. W lektorów wcielili się Wiktoria Metera, Jakub Wysokiński oraz Kacper Mazurek z kl. 8b. Część poświęconą zranionej miłości ubogacił swoją taneczną improwizacją Michał Wójcik z kl. 7c. Końcową pieśń na cześć Oblubieńca wyśpiewała z pomocą swoich Rodziców Kornelia Biarda z kl. 8a. Tło stanowiły obrazy Urszuli Rychlińskiej, która swoją twórczość artystyczną w dużej mierze opiera na nauczaniu papieża Polaka. Za całość nagrania i montażu odpowiedzialny był niezawodny Dawid Domagała.

Dziękujemy za tak wzruszające upamiętnienie naszego Patrona. On odszedł, ale Wy zostajecie i przekazujecie Jego myśl dalej. Dzięki temu możemy śmiało powiedzieć, że jest ona ciągle żywa.