«poprzednia  następna»

"Nie jedz śmieci - czyli błędy żywieniowe"

Na wniosek Komisji Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny Rady Miasta Siedlce pragniemy zapoznać wszystkich pracowników, dzieci oraz rodziców z prezentacją multimedialną pt. "Nie jedz śmieci - czyli błędy żywieniowe".

Komentarz do „Nie jedz śmieci czyli błędy żywieniowe”

Wycieczkowe spotkania z historią

W dniach 27-29 maja 2013 r. grupa pięćdziesięciorga jeden uczniów z klas IV a, IV b i V c pod opieką nauczycieli: p. M. Świderskiej, p. M. Sandurskiej, p. A. Wilczyńskiej i p. Marka Biardy przebywała na wycieczce w Trójmieście i Malborku.

Pierwszego dnia po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Gdańska. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z panią przewodnik przy fontannie Neptuna. Spacerując Długim Targiem podziwialiśmy bogato zdobione gdańskie kamieniczki i poznawaliśmy historię miasta. Idąc jedną  z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska, Długim Pobrzeżem, ciągnącym się wzdłuż Motławy, naszą uwagę przykuł Wielki Żuraw – najstarszy portowy dźwig. Dłużej zatrzymaliśmy się w Bazylice Mariackiej, największej ceglanej budowli na świecie. Licząca 105 m długości i mieszcząca w swoim wnętrzu  25 000 osób świątynia zrobiła na uczestnikach wycieczki niesamowite wrażenie. Już trochę zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego „Panorama” w Kątach Rybackich.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, gdzie poznaliśmy historię rybołówstwa na tych terenach, a także zobaczyliśmy łodzie rybackie wykorzystywane do połowu ryb. Jadąc do Oliwy, obejrzeliśmy Pomnik Poległych Stoczniowców oraz dom Lecha Wałęsy. W archikatedrze w Oliwie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Naszą uwagę zwrócił ruch 25 aniołów  z poruszającymi się w ich dłoniach trąbkami i dzwonkami. Po koncercie zwiedziliśmy wnętrza zabytkowego kościoła. Potem dotarliśmy do Sopotu. Spacer po molo dla wielu uczniów stał się okazją do zrobienia ciekawych zdjęć. Następnie udaliśmy się do Opery Leśnej, miejsca wielu festiwali i koncertów. Akurat na scenie trwały przygotowania do Festiwalu TOP trendy 2013.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w tym dniu, było Westerplatte – miejsce bohaterskiej walki Polaków z Niemcami w 1939 r. Na cmentarzu poległych westerplatczyków zapaliliśmy znicz i oddaliśmy hołd bohaterom. Przy Pomniku Obrońców Wybrzeża wysłuchaliśmy historii siedmiu dni walki obrońców Westerplatte oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie do „Panoramy” był czas na zabawę, odpoczynek i długie rozmowy.

Trzeciego dnia po wykwaterowaniu z ośrodka ruszyliśmy do Malborka, gdzie zwiedziliśmy zamek krzyżacki, największy zachowany zespół gotyckiej architektury na świecie. Jest on trzyczęściową twierdzą obronną, wybudowaną w latach 1274 – 1457 przez Krzyżaków. Zwiedzanie zamku i interesujące opowiadania przewodników stały się dla uczniów ciekawą lekcją historii o stosunkach polsko – krzyżackich. Po zakupieniu ostatnich pamiątek  ruszyliśmy w drogę do Siedlec. Późnym wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do szkoły i powitaliśmy oczekujących na nas rodziców.

<zobacz foto>

Szanowni Państwo,

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ. MASZ PRAWO. Kampania ta ma na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu:
http://www.brpd.gov.pl/wystapienia/2013_05_29_list.pdf.

Z poważaniem,
Dział Komunikacji Społecznej
Biuro Rzecznika Praw Dziecka

Uczniowie „Jedenastki” pięknie recytują …

W CKiS w Siedlcach odbył się XXX Konkurs Recytatorski im. K. Makuszyńskiego. Każdy z 47 uczestników musiał zaprezentować fragment prozy i wiersz, dostosowane do wieku recytatora.

Na poziomie kl. 4-6 naszą szkołę reprezentowały:

Anna Gochnio z kl. 4a,

Aleksandra Wysokińska z kl. 5d,

Dominika Składanowska z kl. 5d.

Dziewczynki były znakomicie przygotowane, toteż otrzymały gromkie brawa.

Po prezentacjach jury udało się na naradę. Przyznano trzy równorzędne nagrody  i kilka wyróżnień. Jedną z nagród otrzymała Anna Gochnio, która zaprezentowała wiersz J. Tuwima pt. „Dwa wiatry” i fragment prozy B. Park pt. „Zuźka D. Zołzik”.

„Wiśniowe Wieści” nagrodzone!

Znamy już wyniki konkursu „Redaktor-Uczeń”, organizowanego przez „Tygodnik Siedlecki” i Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach.

Nasza szkolna gazetka „Wiśniowe Wieści” po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych!

Nagrodą dla wyróżnionych jest całodzienna wycieczka do drukarni Agora w Warszawie.

Młode redaktorki "Wiśniowych Wieści" pracują pod kierunkiem p. Marioli Bolest i p. Haliny Maliszewskiej.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Konkurs Matematyczny KANGUR 2013

21 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny KANGUR 2013.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – VI.

W poszczególnych klasach największą ilość punktów zdobyli >>

Święto Szkoły

20 maja 2013 r. w kolejną rocznicę urodzin Patrona Szkoły, Jana Pawła II, uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Wzięliśmy udział we Mszy św. w kościele pw. św. Stanisława, celebrowanej przez księdza kanonika Adama Patejuka. Wśród gości i przyjaciół szkoły we Mszy św. uczestniczył Prezydent Miasta Siedlce, Pan Wojciech Kudelski. W szkole odbyły się okolicznościowe akademie. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli spektakl pt. "Trzy siostry", a uczniowie klas I-III przedstawienie pt. „Jan Paweł II – papież rodziny”.

"Wiem, że nie ma nic złego dla tego, kto ma nadzieję; nie ma nic trudnego dla tego, kto kocha; nie ma nic niemożliwego dla tego, kto wierzy" - mówi Dziecko na koniec programu dla klas IV-VI, opowiadającego o znaczeniu w życiu ludzi ewangelicznych cnót: Wiary, Nadziei i Miłości.

<zobacz foto>